Drogi płatne w Serbii Cena, drogi płatne w Serbii, winiety w Serbii, Płatność za drogi w Serbii online

Wysokość opłat drogowych w Serbii zależy od kategorii pojazdu i przebytej odległości. Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak podróżować po Serbii, jest sprawdzenie oficjalnej    strony internetowej Putevi-srbije.rs  , na której dostępny jest kalkulator opłat. Wystarczy wpisać punkty poboru opłat, przez które będziesz przejeżdżać.

Kalkulator wyświetla dokładną wysokość opłat dla wszystkich kategorii pojazdów.

Mapa drogowa Serbii

Kategorie pojazdów w Serbii

 • Kategoria IA
  Motocykle, trójkołowce i quady
 • Kategoria I
  Samochody osobowe i dostawcze o masie do 3,5 tony i wysokości nie większej niż 1,9 m
 • Kategoria II
  Samochody z przyczepami i przyczepami, furgonetki o masie do 3,5 tony i wysokości do 1,9 m, furgonetki o masie do 3,5 tony i wysokości powyżej 1,9 m
 • Kategoria III
  Pojazdy z dwiema lub trzema osiami o masie powyżej 3,5 tony io wysokości przedniej osi powyżej 1,3 m. Samochody ciężarowe o dwóch osiach do 3,5 tony i całkowitej wysokości ponad 1,9 m
 • Kategoria IV
  Wagony towarowe z czterema lub więcej osiami, ważące ponad 3,5 tony i o wysokości przedniej osi większej niż 1,3 m

Liczba opłat za przejazd najczęściej używanymi autostradami w Serbii

ŚcieżkamotocykleSamochodyPrzyczepy kempingowe, przyczepy, kat. II
Sobota – Dimitrowgrad8,00 euro15,50 euro22,50 euro
Sobota – Preszewo10,00 euro19.00 euro28 euro

Pełny przegląd opłat za przejazd autostradami w Serbii można znaleźć na    stronie internetowej Putevi-srbije.rs  .

System opłat może się różnić w zależności od autostrady, ale zwykle bilet z miejscem, datą wjazdu i kategorią pojazdu odbiera się na początku odcinka.

Opłaty będą naliczane w oparciu o tę strefę poboru opłat.

Płatność gotówką lub kartą bankową

Opłaty można uiszczać w dinarach lub w euro. Płatność jest również możliwa za pomocą karty kredytowej akceptowanej przez Master Card, Maestro, Visa, American Express lub Diners.

Elektroniczna płatność opłat ETC

W Serbii możesz skorzystać z elektronicznego systemu poboru opłat. Wszystko, co musisz zrobić, to zakupić depozyt TAG, który zostanie umieszczony na przedniej szybie Twojego samochodu, a opłata zostanie automatycznie potrącona z Twojego przedpłaconego kredytu.

Kierowcy z zajezdni TAG przejeżdżają przez punkt poboru opłat bez zatrzymywania się. Cena urządzenia TAG to 17,19 euro. Nie ma minimalnej kwoty doładowania, z wyjątkiem punktów poboru opłat, w których można doładować co najmniej 17,00 euro. TAG może być używany do wielu pojazdów kategorii I, w kategorii II urządzenie jest powiązane z konkretnym pojazdem.

W punktach poboru opłat Vrbas, Zmajevo (odcinek Belgrad-Subotica), Dolevac selo i Brestovac (odcinek Nis-Leskovac) nie można korzystać z elektronicznych opłat drogowych.

TAG paczki przedpłacone

Autoryzowani dystrybutorzy, Automobile and Motorcycle Association of Serbia (AMSS), OMV, Euro Petrol i Tehno-Coop oferują przedpłacone urządzenia TAG. Listę autoryzowanych sprzedawców można znaleźć na    Putevi-srbije.rs   .

AMSS    oferuje zniżki od 4 do 10%:

 • 4% rabatu na depozyty od 10 000 do 25 000 RSD
 • 6% zniżki na depozyty od 25001 do 50000 RSD
 • 8% zniżki na depozyty od 50001 do 100000 RSD
 • 10% zniżki dla depozytów powyżej 100 001 RSD

Płatne odcinki serbskich autostrad

 • A1 Węgry – Horgos – Preszewo
 • A2 Belgrad – Ogień
 • A3 Chorwacja – Batrovci – Belgrad
 • A4 Nos – Gradina – Bułgaria
 • A5 Prelina – Poyate

Mapa autostrad i dróg płatnych Serbii

Oficjalna strona internetowa    Putevi-srbije.rs    zapewnia przejrzystą mapę, która pokazuje wszystkie płatne odcinki autostrady, a także pokazuje wszystkie bramki poboru opłat.

Maksymalna prędkość na serbskich autostradach wynosi 120 km/h, na drogach można jechać z maksymalną prędkością 100 km/h, na wsi 50 km/h, a poza wsią 80 km/h. W pobliżu szkół można jechać około 30 km/h.

Kary za opłaty

Opłata za winietę odbywa się na podstawie biletu odebranego na początku opłaconego odcinka. W przypadku nieokazania biletu przy zjeździe z autostrady maksymalna możliwa wysokość mandatu dla tej kategorii pojazdów zostanie pobrana na odpowiednim odcinku autostrady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.