Zarejestruj swój zagraniczny samochód, aby otrzymać odpowiednią stawkę opłaty drogowej

Norweski Zarząd Dróg Publicznych (NPRA) obliczy opłatę drogową do naliczenia po przejechaniu przez automatyczną stację poboru opłat, która zarejestrowała numer rejestracyjny Twojego pojazdu za pomocą kamery i/lub odczyta Twój numer opłaty drogowej.

NPRA musi znać klasę Euro Twojego zagranicznego pojazdu i rodzaj paliwa, aby obliczyć prawidłową stawkę na stacjach poboru opłat ze zróżnicowaniem cen ekologicznych.

Zarejestruj dane środowiskowe w następujący sposób, aby uzyskać prawidłową stawkę opłaty drogowej:

1. Zarejestruj się u swojego dostawcy usług poboru opłat drogowych  Kod zamówienia AutoPASS 


2. Zarejestruj się na stronie www.autopass.no/ed (obsługiwanej przez Park Trade Europe AB ) w następujących sytuacjach:

  • Jeśli masz lub chcesz teraz założyć konto Epass24 bez tagu opłaty drogowej
  • Jeśli nie chcesz mieć rachunku płatniczego

Po rejestracji Park Trade i dostawca usług opłat drogowych przekażą dane środowiskowe dotyczące zarejestrowanych pojazdów zagranicznych do NPRA, aby umożliwić prawidłową wycenę. 

Każdy, kto zarejestrował dane środowiskowe, otrzyma zróżnicowaną pod względem środowiskowym stawkę opłat za pojazdy elektryczne na obszarach miejskich, w Oslo i Bergen. Tylko ci, którzy używają znacznika opłaty drogowej, będą płacić mniej za samochód elektryczny niż za pojazdy z paliwem konwencjonalnym poza Oslo i Bergen. Dzieje się tak dlatego, że niższa stawka dla pojazdów elektrycznych poza obszarami miejskimi jest klasyfikowana jako zniżka, a nie stawka opłaty drogowej, a zniżki na opłaty drogowe są przyznawane tylko pojazdom z etykietą opłaty drogowej i ważną umową użytkownika.

Brak rejestracji spowoduje naliczenie najwyższej stawki w grupie cenowej 1 lub 2. Rejestracja będzie dla Ciebie szczególnie korzystna finansowo, jeśli prowadzisz pojazd elektryczny lub ciężki pojazd z silnikiem Diesla Euro VI.

Zarejestruj rachunek płatniczy dla swojego zagranicznego pojazdu


Rejestracja konta płatniczego jest niezależna od rejestracji w celu uzyskania prawidłowej stawki opłaty drogowej na  www.autopass.no/ed . Zarejestruj rodzaj rachunku płatniczego, który jest dla Ciebie najkorzystniejszy lub obowiązkowy.

Jeśli zdecydujesz się nie rejestrować żadnego konta płatniczego, Park Trade Europe AB, z ich usługi Epass24, wystawi fakturę zarejestrowanemu właścicielowi zagranicznego pojazdu w imieniu podmiotów pobierających opłaty. 

To są twoje wybory do rejestracji


1. Zarejestruj umowę użytkownika z dostawcą usług opłat drogowych

Zamów tag – AutoPASS

W przypadku większości pojazdów o masie powyżej 3,5 tony obowiązkowa jest umowa użytkownika i korzystanie z identyfikatora opłaty drogowej .

Transakcje wygenerowane z tagiem opłaty drogowej na podstawie ważnej umowy użytkownika automatycznie uzyskają rabaty od stawki opłaty drogowej, często rabat 20%, niższą stawkę dla pojazdów elektrycznych poza obszarami miejskimi i tylko jedną opłatę za wszystkie transakcje wygenerowane w mieście w ciągu 60 minut (1 -reguła godzin). Zobacz stawki z umową użytkownika i bez niej na stronach internetowych podmiotów pobierających opłaty.

Pamiętaj, aby wypowiedzieć umowę użytkownika i usunąć tag podczas sprzedaży pojazdu, ponieważ ponosisz odpowiedzialność za opłaty drogowe niezależnie od tego, kto korzysta z pojazdu, dopóki umowa jest ważna.

2. Zarejestruj konto Epass 24 bez opłaty drogowej w Park Trade


Rejestracja konta Epass 24 jest opcjonalna i zapewni łatwy dostęp do faktur, szczegółów transakcji opłat drogowych oraz zdjęć. Umożliwia również dodanie płatności automatycznych. Jeśli wynajmujesz lub leasingujesz samochód zagraniczny, rejestracja w Epass24, tylko na okres wynajmu, jest jedyną opcją, aby uniknąć automatycznego wysyłania faktury do wypożyczalni. Jeśli nie zarejestrujesz się, wypożyczalnia/leasing doliczy opłaty administracyjne na pokrycie kosztów obsługi faktury i pobrania od Ciebie opłat drogowych, zgodnie z Twoją umową z firmą.

  1. Zarejestruj posiadany/wynajmowany/leasingowany pojazd na epass24.com
  2. Faktura zostanie wysłana do Ciebie na podstawie zarejestrowanych przez Ciebie informacji.
  3. Opłać fakturę online zgodnie z danymi podanymi na fakturze, w lokalnym banku lub kartą płatniczą. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z epass24.com/customer-support , oferując obsługę klienta w większości języków europejskich.

Wsparcie klienta od Epass 24

Złóż odwołanie tutaj, jeśli uważasz, że opłata za przejazd jest nieprawidłowa: epass24.com/appeal

Obsługa klienta
poniedziałek–czwartek: 9:00–17:00
Piątek: 9:00–16:00
Sobota i niedziela: ZAMKNIĘTE
Święta bankowe: ZAMKNIĘTE

Telefon: +46 8 44 68 00 00
e-mail:  pl@epass24.com

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Epass 24 i płatności


Kto musi płacić opłaty drogowe w Norwegii?


Właściciel pojazdu lub posiadacz umowy użytkownika, niezależnie od narodowości pojazdu, musi uiszczać opłaty drogowe na norweskich drogach płatnych. Przeczytaj więcej o grupach stawek tutaj .

Jaka jest podstawa prawna uiszczenia opłaty drogowej?


Podstawą prawną uiszczania opłat drogowych w Norwegii jest sekcja 27 norweskiej ustawy drogowej (Veglova §27) oraz norweskie przepisy dotyczące uiszczania opłat drogowych (Forskrift om betaling av bompenger).

Dlaczego Park Trade Europe AB (Epass 24) pobiera opłaty na płatnych drogach w Norwegii?


W celu sprawnej obsługi poboru opłat, pobierający opłaty zaprosili do wspólnego przetargu na outsourcing poboru opłat od zagranicznych pojazdów bez zgody użytkownika lub etykiety do uiszczania opłat. Przetarg zaowocował podpisaniem umowy z firmą Park Trade, która specjalizuje się w płatnościach transgranicznych i windykacji należności.

Po co rejestrować zagraniczny wynajem/leasing samochodów?


Jeśli się zarejestrujesz, jako najemca/najemca otrzymasz fakturę bezpośrednio. Jeśli nie zarejestrujesz się, faktura zostanie wysłana do firmy wynajmu/leasingu. Firma może doliczyć opłaty administracyjne na pokrycie kosztów obsługi faktury i pobrania kwoty od najemcy/najemcy. Prosimy o rejestrację tylko na okres wynajmu/leasingu pojazdu, aby uniknąć faktur za transakcje opłat drogowych generowanych przez przyszłych najemców/najemców.

Po co rejestrować konto Epass24 na własny samochód zagraniczny?


Rejestracja konta Epass24 zwykle skróci czas od Twojej podróży do otrzymania faktury. Ponadto będziesz mieć pełną kontrolę nad tym, dokąd wysyłane są faktury, masz dostęp do swoich faktur, sprawdzanie terminów płatności, przeglądanie zdjęć, rejestrację otrzymywania e-maili i terminowe dokonywanie płatności podczas podróży. W każdej chwili możesz zarejestrować zmiany lub anulować rejestrację. Należy pamiętać, że zamiast tego należy zarejestrować się u dostawcy usług opłat drogowych, aby uzyskać um owę użytkownika, aby uzyskać te same korzyści, jeśli znacznik opłaty drogowej jest obowiązkowy dla Twojego pojazdu.

Czy muszę wykonać międzynarodowy przelew bankowy, aby zapłacić?


Nie, normalnie nie. Epass24 oferuje klientom wybór płatności na konto bankowe w ich lokalnej walucie lub na konto w banku norweskim. Płatności można również dokonać kartą VISA lub Mastercard na Epass24.com.

Czy muszę wykonać połączenie międzynarodowe, jeśli mam pytania dotyczące Epass24?


Tak, telefon do obsługi klienta to szwedzki numer +46 8 663 54 00. Jednak rozmowy telefoniczne mogą nie być najlepszym sposobem na uzyskanie informacji, rozważ nawiązanie kontaktu drogą elektroniczną. Reklamacje dotyczące faktur należy składać na standardowym formularzu odwoławczym epass24.com/appeal, aby personel mógł jak najskuteczniej zająć się Twoją sprawą.

Dlaczego otrzymanie faktury trwało tak długo po podróży po Norwegii?


Przetwarzanie danych i znajdowanie odpowiednich informacji może zająć trochę czasu. Transakcje opłat drogowych są również wstrzymywane na krótkie okresy, aby umożliwić uwzględnienie większej liczby transakcji opłat drogowych na tej samej fakturze.

Dlaczego faktura zawiera zdjęcia mojego samochodu?


Zdjęcie zostało zrobione na automatycznej stacji poboru opłat. Jeśli pojazd nie posiada ważnego znacznika opłaty drogowej, automatycznie wykonywane jest zdjęcie tablicy rejestracyjnej w celu powiązania pojazdu z zarejestrowanym właścicielem. Zdjęcia są dołączone do faktury, aby udowodnić, że transakcja opłat drogowych miała miejsce.

Jechałem w nocy. Dlaczego zdjęcia są jasne?


Jasność zdjęcia jest automatycznie dostosowywana w celu odczytania numeru tablicy rejestracyjnej.

Otrzymałem fakturę od Epass24, mimo że posiadałem ważny numer opłaty drogowej. Co się stało?


W rzadkich przypadkach może się zdarzyć, że Twój ważny numer opłaty drogowej nie został zarejestrowany. Fakturę z Epass 24 należy opłacić, korzystając z metod płatności na fakturze. Oryginał faktury dotyczy wyłącznie opłat drogowych, bez żadnych opłat za faktury.

Pojazdy zagraniczne AutoPass

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.