Wielu właścicieli psów uważa swoje zwierzęta za pełnoprawnych członków rodziny, dlatego uważają za konieczne jak najczęstsze rozpieszczanie ich różnymi smakołykami, takimi jak czekolada. Ale niestety nie mają pojęcia, jakie szkody wyrządzają zdrowiu swojego zwierzaka. Jakie produkty są zakazane i jakie niebezpieczeństwo stanowią dla naszych mniejszych braci?

Zabroniona karma dla psów

Układ pokarmowy psów bardzo różni się od ludzkiego. Oznacza to, że bardzo odradza się karmienie zwierzaka ze wspólnego stołu, ponieważ może to spowodować różne choroby, a nawet śmierć.

Lista zakazanych pokarmów dla naszych mniejszych braci:

  1. Czekolada. Ten ukochany deser zawiera teobrominę, która działa toksycznie na organizm. Jeśli zostanie wydalony z ludzkiego ciała prawie natychmiast, zwierzę to zajmie około 17 godzin. Naturalnie w małych dawkach czekolada nie jest szczególnie niebezpieczna, ale po jednorazowym spróbowaniu tego przysmaku zwierzaki stają się jej oddanymi miłośnikami, więc mogą spokojnie ściągnąć kafelek ze stołu i zjeść go. Tak więc jedna tabliczka gorzkiej czekolady to dawka śmiertelna dla psów karłowatych. Ponadto czekolada zawiera cukier, którego regularne spożywanie może wywołać rozwój cukrzycy. Barwniki, wzmacniacze smaku, aromaty wywołują reakcje alergiczne.Czekolada jest zabójcza dla psów
  2. Kości rurkowe. Nie są wchłaniane i nie trawione przez organizm zwierzęcia, a jedynie gromadzą się w żołądku, powodując zaparcia. Ponadto pies może cierpieć na skręt jelit.
  3. Wieprzowina jest tłustym mięsem, dlatego jest słabo trawiona w organizmie zwierzaka. Jeśli pies regularnie zjada wieprzowinę, to jego nerki i wątroba pracują intensywnie, co oznacza, że ​​organizm szybciej się starzeje. Ten produkt można podawać zwierzęciu tylko w małych porcjach.wieprzowina nie zawsze jest dobrze trawiona u psów, zwłaszcza tych ze skłonnością do zaburzeń trawienia
  4. Chleb, makaron i ziemniaki są źródłem szybkich węglowodanów, które prowadzą do skoku poziomu glukozy we krwi, krótkotrwałej sytości, a następnie narastającego uczucia głodu. Co jest obarczone przejadaniem się, a co za tym idzie otyłością. Ponadto pokarmy te nie zawierają błonnika, który może powodować zaparcia, ale zawierają dużo skrobi, którą organizm psa może trawić tylko w ograniczonych ilościach.

Poroże jelenia może służyć jako dobry substytut kości. To smaczna, zdrowa i bezpieczna przekąska dla czworonogów.

Na pierwszym miejscu zakazanych pokarmów dla psów są kości, zwłaszcza te, które zostały poddane obróbce cieplnej. Tak więc jest uszkodzenie jelit.

Na drugim miejscu jest mleko skondensowane, lody, ciasta i inne słodycze. Prowadzą do poważnych naruszeń procesów metabolicznych. Na trzecim miejscu jest alkohol, a następnie wędliny. Ich stosowanie prowadzi do zaburzeń w funkcjonowaniu wątroby i nerek.

Dlaczego psy nie mogą jeść wieprzowiny, czekolady i innych pokarmów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.