Dla wielu pies to niespełnione marzenie z dzieciństwa. A w odpowiedzi na prośby dziecka o zdobycie czworonożnego przyjaciela rodzice poważnie myślą o zwierzaku. Ale jeśli rodzina ma małe dzieci, należy dokładnie rozważyć wybór, biorąc pod uwagę możliwość dogadania się z dzieckiem. Psy niektórych ras wymagają ścisłego treningu i nie biorą pod uwagę dziecięcej miłości do gier.

Dog Niemiecki

Dog Niemiecki

Spokojne i inteligentne dogi byłyby świetnym przyjacielem, ale wcale nie są odpowiednie dla małych dzieci. Posiadając wysoki wzrost, dużą wagę i rozwinięte mięśnie, takie psy mogą po prostu zranić dziecko, nacisnąć go.

Wymagają też specjalnego podejścia, umiejętności negocjacji i kompetentnego wydawania poleceń. Dziecko nie poradzi sobie z tym, a przy zachowaniu agresywnym pies może go postrzegać jako wroga.

Rottweiler

Rottweiler

Rottweilery to zwierzęta spokojne, dobrze wychowane i nieagresywne. Są lojalne wo bec właściciela, łatwe do wyszkolenia i bezproblemowo wykonują polecenia.

Ale głównym problemem Rottweilerów jest to, że potrafią podejmować własne decyzje i chronić właściciela w razie niebezpieczeństwa. I jako lider wybierają zwykle jedną osobę dorosłą.

Pies będzie wspaniałym przyjacielem dziecka, ale może źle zrozumieć zabawy i niespodziewanie go zaatakować.

Nie można zostawić maluszka samego z tą rasą, ponieważ pies nie będzie posłuszny jego rozkazom, może powalić, ugryźć lub zacząć odbierać zabawki. Ponadto, jeśli właściciel ukarze psa, może chować urazę.

amerykański pitbulterier

amerykański pitbulterier

Jedna z najbardziej agresywnych ras, która jest niebezpieczna nawet dla dorosłych. Jest to pies myśliwski i bojowy, całkowicie nieprzeznaczony do trzymania w domu.

W razie niebezpieczeństwa rzuca się na osobę i nie puszcza, dopóki się z nim nie zajmie. Mimo rozumu i wychowania pitbulterier jest w stanie ugryźć zbyt ruchliwe i agresywne dziecko.

Poza tym dzieci uwielbiają wkładać psu palce do pyska, wisieć na szyi i tarzać się z nim po podłodze. Może to spowodować poważne obrażenia.

św. Bernard

św. Bernard

Bernardyni nie są agresywni, uwielbiają aktywne gry i łatwo znajdują wspólny język z dziećmi. Są miłe, opiekuńcze, ale wymagają przemyślanego wychowania.

Głównym problemem tej rasy jest wielkość zwierzęcia i zbyt wesołe usposobienie. Bernardyni w przypływie radości uwielbiają skakać na ludzi.

Pies łatwo upadnie i spłoszy dziecko, może je zranić ciężarem ciała. Rozpoczęcie tej rasy ma sens, jeśli dziecko już dorosło, ponieważ czworonożny przyjaciel stanie się dla niego doskonałym towarzyszem.

Zabawka Terier

Zabawka Terier

Małe i bardzo urocze teriery wymagają specjalnego podejścia. Nie mogą znieść hałasu, zamieszania i lekceważącego stosunku do swojej osoby.

Nie należy ich też bać, miażdżyć i potrząsać. U osoby dorosłej terier-zabawka z łatwością usiądzie na rękach, ale nie będzie tolerować, jeśli dziecko zacznie machać szyją, ciągnąć za ogon i wchodzić do ust. W odpowiedzi zacznie głośno szczekać i może ugryźć dziecko.

Dziecko jest też konkurentem dla małego psa i wzbudza w nim zazdrość. Jeśli ukochany właściciel zwraca uwagę na młode potomstwo, terier może się bardzo obrazić, zachorować lub zacząć okazywać niezadowolenie.

Akita Inu

Akita Inu

Takie psy są bardzo krnąbrne, wymagają szacunku dla siebie i ciągłej edukacji. Są agresywne w stosunku do obcych i mogą atakować inne psy lub małe dzieci.

Nawet jeśli Akita Inu zachowuje się odpowiednio w domu, trudno jest wysłać dziecko na spacer z nią. Pies prawdopodobnie zerwie smycz lub zaciągnie dziecko.

Ponadto pies nie będzie tolerował agresji, chamstwa i niewłaściwego zachowania. Uważa, że ​​dziecko jest poniżej niej w hierarchii rodzinnej. W odpowiedzi Akita Inu może zacząć atakować, gryźć.

syberyjski husky

syberyjski husky

Husky są obecnie jedną z najpopularniejszych ras, ale za ich uroczym wyglądem kryją się duże problemy. Ten pies jest trudny do wyszkolenia, więc zachowuje się jak duże dziecko.

Musi dużo biegać, żeby gdzieś odłożyć energię. W przeciwnym razie husky zacznie niszczyć dom i bawić się wszystkim, co stanie mu na drodze.

Łatwo wchodzi w zabawy i postrzega dzieci jako równe sobie, ale jednocześnie nie potrafi ocenić własnych wymiarów i delikatnie zachowywać się przy dziecku.

Niezwykle trudno jest nauczyć husky właściwego zachowania, więc nie powinieneś ryzykować i kupować takiego psa, jeśli masz małe dzieci.

Foksterier

Foksterier

Małe psy myśliwskie są zbyt energiczne i mają silny chwyt. Nawet jeśli są wytrenowane, mogą bawić się z dzieckiem, przestać się kontrolować i mocno go gryźć.

Mają też zwyczaj chwytania zdobyczy i ciągnięcia jej za sobą. Pomimo niewielkich rozmiarów, lisica serrier z łatwością poradzi sobie z dzieckiem i bardzo go przestraszy.

Również ta rasa ma dość ostre pazury, które pies często wypuszcza. Może poważnie podrapać dziecko podczas gry.

chow chow

chow chow

Flegmatyczne i powolne Chow Chows nie są tak słodkie i spokojne, jak się wydaje. Nie lubią wykonywać poleceń, często warczą, szczekają i gryzą.

Chow Chow nie będzie słuchał dziecka podczas spaceru, nie będzie odpowiednio odpowiadał na jego wezwania do zabawy lub próby leżenia na wierzchu. Są to raczej zrzędliwe psy, które są bardziej odpowiednie dla emerytów niż dla młodej rodziny.

9 ras psów, które są niebezpieczne w rodzinie z dzieckiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.