Pies to niezawodny przyjaciel dla swojego właściciela. Przynosi radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Ale właściciele zwierząt muszą o siebie zadbać. Zwykłe na pierwszy rzut oka działania mogą obrazić zwierzaka. Porozmawiamy o siedmiu takich działaniach.

Niech ktoś inny pieści

Spacerując ze zwierzakiem, często spotykamy na ulicy przyjaciół i znajomych. Wiele z nich spieszy się, aby pogłaskać lub przytulić zwierzę. Nie uważamy tego działania za nieprzyjemne.

Ale pozwalając nieznajomym dotykać psa, powodujesz u niego stres. Przestań być liderem w jej oczach.

Przełam codzienną rutynę

Każde zwierzę, które mieszka obok ciebie, od dzieciństwa przyzwyczaja się do określonej codziennej rutyny. Nie chcesz tego złamać.

Należy próbować jednocześnie karmić, chodzić, trenować psa. W przeciwnym razie będzie w stanie stresu i będzie stale czekała na codzienne zabiegi.

Pociągnij na smyczy

Na spacerze nie możesz siłą ciągnąć zwierzęcia, jeśli stawia opór. A także ograniczyć jego wolność. Szelki lub smycz powinny mieć wygodną długość, aby zarówno psu, jak i Tobie było wygodnie.

Nie musisz ciągle podciągać zwierzaka, jeśli poszedł w złą stronę, wystarczy ograniczyć się do poleceń. Będzie cię słuchał i zachowywał się inaczej.

kąpać się w łazience

Wielu pochodzi ze spaceru, myje psa w łazience. Ale nie wszystkie zwierzęta przestrzegają takiej procedury. Wiele psów boi się wody.

Jeśli zwierzak wpada w panikę i próbuje wyskoczyć, nie możesz go przytrzymać. Spowoduje to silny stres, zawsze będzie się bał zbliżyć do wody.

Krzyk

Nie wszystkie zwierzęta są posłuszne i spokojne. Wielu nie ma nic przeciwko chuligaństwu. To zachowanie jest szczególnie charakterystyczne dla szczeniąt i młodych osobników.

Właściciele często źle się zachowują, fizycznie karząc zwierzę lub podnosząc na nie głos. Nie możesz tego zrobić. Zwierzę nie zrozumie, że się myli, a tylko zacznie się ciebie bać lub szkodzić.

Zostawić w spokoju

Kupując zwierzaka warto zastanowić się, czy można z nim spędzić wystarczająco dużo czasu. Psy nie lubią samotności i bardzo na niej cierpią.

Nie możesz zostawić ich samych w zamkniętym mieszkaniu na długi czas. Może to powodować stres dla zwierzaka. Nie rozumie, że jesteś w pracy i uważa się za niepotrzebnego i porzuconego.

Drażnić

Czasami podczas zabawy z psem człowiek zaczyna w odpowiedzi na niego szczekać, ciągnąć za ogon, drażnić go jedzeniem lub zabawkami. Nie warto tego robić. Jeśli Twoje dziecko popełnia takie działania, musisz wyjaśnić mu zasady zachowania.

Zwierzę rozumie znacznie więcej niż myślimy, ale postrzega wszystko na swój sposób. Takie zabawy go obrażają, czuje się upokorzony.

7 rzeczy, które właściciel robi, które obrażają psa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.