Zwierzęta bezinteresownie kochają swoich właścicieli i codziennie zachwycają ich swoją obecnością. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie zwierzaka z powodu alergii. Rozważ w artykule 16 zwierząt, które są odpowiednie dla alergików.

zimnokrwiste zwierzęta

Płazy to świetna opcja dla osób z alergią na zwierzęta. W ogóle nie mają włosów.

żółw

Żółwie mogą być lądowe lub płazami. Po pierwsze, akwarium z wodą nie jest nawet przydatne. Najczęściej stosowane w gospodarstwie domowym są gatunki czerwonolicy, kaspijskie, bagienne, leśne i środkowoazjatyckie. W przypadku silnej wrażliwości i alergii zaleca się posiadanie płazów, które będą żyć w akwarium i nie będą powodować dyskomfortu przy zmianie skóry.

ryba

Sklepy zoologiczne oferują szeroką gamę różnych ryb akwariowych. Dlatego każdy będzie mógł wybrać mieszkańców akwarium do swoich upodobań. Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na skład paszy. Często może powodować reakcje alergiczne.

Ślimak

Ślimaki są niezwykłym przykładem zwierzaka, ale trzymane są również w domach i mieszkaniach. Najbardziej odpowiednie są Achatina – olbrzymy dorastające do 25 centymetrów. Same w sobie są hipoalergiczne, a jedzenie nie jest konieczne do ich odżywiania, ponieważ Achatina są prawie wszystkożerne.

hipoalergiczne rasy psów

Psy są jednym z najczęstszych rodzajów zwierząt domowych. Niestety, jeśli dana osoba ma alergię na sierść psa, ma tylko 2 opcje – w ogóle nie kupować psa lub wybrać jedną z ras hipoalergicznych.

Bedlington Terrier

Rasa jest uważana za rzadką, więc koszt szczeniąt jest wysoki, a znalezienie hodowców nie jest takie łatwe. Te teriery mają krótką, kręconą, miękką sierść, która nie jest podatna na łupież ani zrzucanie i jest bezwonna, co czyni je doskonałymi towarzyszami dla alergików. Bedlington Terriery są średniej wielkości.

terier amerykański

Przedstawiciele tej rasy w ogóle nie mają włosów, wymagają jednak starannej pielęgnacji ich miękkiej skóry. Przy niewłaściwej lub niewystarczającej pielęgnacji skóra zwierzęcia zacznie wysychać i pękać, powodując dyskomfort u psa.

Irlandzki spaniel wodny

Najstarszy i największy typ spaniela. Bardziej nadaje się do przechowywania w prywatnym domu. Mimo obfitości wełny praktycznie nie zrzucają się i nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

Sznaucer

Wszystkie psy należące do tej grupy ras są hipoalergiczne. Ich sierść nie podlega linieniu i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Konieczne jest jednak niemal codzienne czesanie, zwłaszcza w okolicach wąsów i brody.

Grzywacz chiński

Grzywacze chińskie nie mają wełny na 70% całego ciała. A długie włosy na uszach i ogonie również nie będą powodować dyskomfortu dla właścicieli, ponieważ nie zrzucają się i są miękkie i nie są grube same w sobie. Podobnie jak teriery amerykańskie potrzebują stałej pielęgnacji skóry, aby uniknąć przesuszenia i łupieżu.

Hipoalergiczne rasy kotów

Innym popularnym zwierzakiem, który niestety również jest powszechny, są koty. Wśród nich są jednak rasy, które są hipoalergiczne i nie powodują dyskomfortu u ich właścicieli.

devon rex

Koty te mają krótką, kędzierzawą sierść, która wymaga częstych kąpieli. Kotom tej rasy zaleca się kąpanie 1-2 razy w tygodniu, gdyż wszystkie wydzieliny skórne nie są wchłaniane przez ich krótką sierść. Szczególną uwagę należy również zwrócić na uszy – mogą gromadzić substancje wywołujące reakcje alergiczne.

Sfinks

Słynne „łyse” koty, które nie mają sierści na całym ciele. W rzeczywistości mają lekki, krótki podszerstek, ale nie stanowi to żadnego zagrożenia.

Rasa abisyńska

Koty tej rasy mają krótką, miękką, hipoalergiczną sierść, która nie wymaga specjalnej i częstej pielęgnacji.

rasa brytyjska

Naukowcy i hodowcy zauważają, że koty brytyjskie krótkowłose mogą stać się dobrymi zwierzętami domowymi dla alergików. Słynne szare koty nie wymagają specjalnej pielęgnacji i częstego mycia, a ich krótka, miękka sierść nie powoduje reakcji alergicznych.

Allerka

Najnowsza rasa kotów, wyhodowana przez amerykańskich ekspertów, którzy zwracają uwagę na jej całkowite bezpieczeństwo dla każdego alergika. Jednak ta rasa ma jedną wadę – wysoki koszt. Te koty są uważane za jedne z najdroższych na świecie.

gryzonie

Podobnie jak psy i koty, sierść gryzoni może zrzucać i powodować alergie. Żyją jednak w zamkniętych pomieszczeniach i nie rozrzucają włosów po domu. Dlatego alergicy mogą bezpiecznie mieszkać z nimi w tym samym pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli nie mają z nimi kontaktu. Ale są takie, które w zasadzie nie powodują alergii.

Świnka morska Baldwin

To rasa „łysych” świnek morskich, które mają zabawny wygląd. Wyglądają jak małe hipopotamy, dlatego lubią je zarówno dorośli, jak i dzieci, a do tego są miękkie i przyjemne w dotyku. Ze względu na brak wełny można je trzymać na rękach bez obawy o zdrowie. Najważniejsze jest monitorowanie ich stanu i zapobieganie przeciągom i hipotermii.

Szynszyla

Jeden z najbardziej hipoalergicznych gryzoni. Szynszyle nie posiadają gruczołów łojowych i potowych, co sprawia, że ​​ich gęsta, krótka sierść jest stale czysta i nie wymaga częstego mycia. Wszystkie produkty odpadowe tych zwierząt, podobnie jak one same, są bezwonne.

Chomik syryjski

Wełna i łupież tych chomików nie latają po domu i nie powodują dyskomfortu u jego mieszkańców. Ponadto same chomiki są czyste i monitorują stan swojej sierści, dzięki czemu nie powodują niedogodności dla ich właścicieli.

Wybierając zwierzaka, ważne jest, aby wiedzieć, jak silna jest alergia przyszłego właściciela. A jeśli wystarczy jeden włos, żeby pojawiła się reakcja, lepiej pomyśleć o tych, którzy nie mają wełny. Wybór jest zróżnicowany i nie kończy się na kotach i psach.

16 zwierząt dla alergików

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.